Connect with us

Off Road

මාතර මහෙස්ත්‍රාත් අධිකරණයට හොරු පනී..

මාතර මහෙස්ත්‍රාත් අධිකරණයේ නඩු භාණ්ඩ කාමරය සොරුන් විසින් ඊයේ රාත්‍රියේ බිඳ ඇති බව වාර්තා වේ. වහලය සෙවිලි ඉවත්කර ඇතුළු වුණු සොරුන් එහි තිබූ නඩු භාණ්ඩ කිහිපයක් සොරකම් කර ඇත. මෙය පිළිබඳව පොලිසියට පැමිණිලි කිරීමෙන් පසුව පොලිස් නිල සුනඛයන් යොදා ගෙන පරීක්ෂණ ආරම්භ කර ඇත.

Click to comment

Off Road

“අනේ පුතේ ලුණු පැකට් එකක්වත් ගෙනාවනම් මට මේකට ඉහන් කන්න තිබ්බා” කන්න ඉල්ලූ මවට හාල් මිටක් දී ලක්ෂපති පුතා මාරු වෙයි.

උයා පිහා ගන්න  අම්මා අඩුම කුඩුම නැතිව ඉන්නා  අම්මා බවට අම්මා කළ දැනුම්දීමෙන් පසු වෙසක් පොහෝදා නවීන රියකින් පැමිණ නාඩු හාල් කිලෝ පහක පැකට්ටුවක්  අම්මා පමණක් දුන්  අම්මා පුතුගෙන් ලු‍ණු පැකට්  අම්මා එකක්වත් නොගෙනාවේ  අම්මා ඇයිදැයි විමසූ මවක ගැන අපට අසන්නට ලැබිණි.

වසර හැත්තෑව අම්මා ඉක්ම වූ මාතාවකි. අම්මා පදිංචිය ජාඇළට  අම්මා නුදුරු ගම්  අම්මා පෙදෙසකය. අම්මා   ජීවත් වුණේ හුදෙකලාවය.  අම්මා දුර බැහැර  අම්මා පදිංචි දරුවන්ට  අම්මා මේ මව ගැන  අම්මා නිතර සොයා බැලීමේ  අම්මා අවස්ථාව ලැබෙන්නේ  අම්මා ද නැත. ඇගේ නිවෙසට ආසන්නයෙන්  අම්මා වෙසෙන පුතා  අම්මා උපකාරක පන්තිවලින්  අම්මා නමගිය චරිතයකි. එහෙත්  අම්මා ඇය දිවිය ගෙවන්නේ  අම්මා දැඩි අපහසුතා මැදය.


දුර  අම්මා බැහැර සිටින  අම්මා දරුවන් ඉඳහිට  අම්මා ආගියත් ළඟම  අම්මා ඉන්නා පුතු  අම්මා නම් අම්මා බලන්නට  අම්මා එන නොඑන ගානය. කොරෝනා  අම්මා සංචරණ සීමා නිසා  අම්මා දුර බැහැර  අම්මා සිටින  අම්මා දරුවන්ට  අම්මා අම්මාගේ  අම්මා අවශ්‍යතා  අම්මා සම්පූර්ණ කරන්නට පැමිණීමට  අම්මා ලැබුණේ ද  අම්මා නැත. මේ  අම්මා නිසා මවගේ  අම්මා එදිනෙදා වේල  අම්මා පිරිමහ ගැනීම  අම්මා මහත් ගැටලුවක්  අම්මා විය. අසල්වාසීන්ට  අම්මා කරදර කරන්නට  අම්මා ද බැරිය. අම්මා  අම්මා සැතැපුම් තුන අම්මා   හතරක් සමීපයේ  අම්මා සිටින එකම පුතුට  අම්මා දුරකතන ඇමතුමක්  අම්මා දුන්නේ වෙනත්  අම්මා කළ හැකි දෙයක්  අම්මා නොවූ නිසාය. 


“පුතේ මට  අම්මා කෑමට අඩුම කුඩුම  අම්මා ටිකක්වත් නැහැ. නංගිලාට  අම්මා එන්න විදියකුත් නැහැනේ.” මව අම්මා පුතාට තම දුක කීවාය. අම්මා පුතුගෙන් “හ්ම්” යන වදනවත් පිට  අම්මා නොවිණි. වෙසක්දා  අම්මා දහවල මවගේ  අම්මා නිවෙස ඉදිරිපිට ලක්ෂ  අම්මා හැට හැත්තෑවක්  අම්මා වටිනා නවීන රියක් අම්මා නතර කෙරිණි. එයින්  අම්මා බැස ආවේ පුතුය.  අම්මා නාඩු සහල් කිලෝ අම්මා පහක පැකට්ටුවක්  අම්මා ඔහු අත විය. මිදුලේ  අම්මා සිටම හාල්  අම්මා කවරය අම්මාට  අම්මා දී පුතා ආපසු හැරුණේය. 


“අනේ පුතේ  අම්මා ලු‍ණු පැකට්  අම්මා එකක්වත්  අම්මා ගෙනෙන්න තිබුණනේ. අම්මා එහෙම නම් මට  අම්මා බත් උයාගෙන ලු‍ණු ඉහගෙනවත්  අම්මා කන්න තිබුණා” යි  අම්මා ඇය කියද්දී කිසිත්  අම්මා නොඇසුණා සේ පුතු රියට ගොඩවූයේය. (උපුටා ගැනීමක්)

Continue Reading

Off Road

චන්දිමාල්ට තවත් ප්‍රශ්ණයක්. හදිසියේම කෙසෙල්වත්ත පොලිසියට කැඳවයි.

රූපලාවන්‍ය ශිල්පි චන්දිමාල් ජයසිංහ නැවත වරක් පොලිසිය වෙත කැදවා තිබෙනවා.මේ වන විටත් ඔහු කෙසෙල්වත්ත පොලිසියේ ප්‍රකාශක ලබා දෙමින් සිටිනවා.මේ අවස්ථාව සඳහා ඔහුගේ රියදුරු ද කෙසෙල්වත්ත පොලිසිය වෙත කැඳවා තිබෙනවා. නිරෝධායන නීතිය උල්ලංඝනය කරමින් උපන් දින සාදයක් පැවැත්වීම සම්බන්ධයෙන් චන්දිමාල් සහ පියුමි හංසමාලි අත්අඩංගුවට ගෙන අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කළ පෙරේදා දින නඩුව අවසානයේ ඇප ලබා ඔවුන් අධිකරණය අසලටම සුඛෝපභෝගී රථය ගෙන්වා ගෙන හැරවිය නොහැකි ස්ථානයකින් රථය හැරවීම සම්බන්ධයෙන් මෙම කැදවීම කර තිබෙනවා.කොළඹ අලුත්කඩේ අධිකරණ සංකීර්ණය අසලදී මෙම රථ වාහන වැරැද්ද සිදුව තිබුණා.එදින මෙම නඩුව වීඩියෝ තාක්ෂණයෙන් පැවැති අතර නඩුව අවසානයේ චන්දිමාල්ගේ සුඛෝපභෝගී රථයේ පියුමි හංසමාලිද ගොස් තිබුණා.

Continue Reading

Off Road

අඹු සැමි හුවමාරු කිරීමේ අමුතු සංගමයක්.. ඇඩ්මින් ගුවන් හමුදාවේ..

රංග නිරෝෂණ බදුරලිය ප‍්‍රදේශයේ පදිංචි තරුණයෙකි. වයස අවුරුදු 25 කි. අවිවාහකයෙකි. ඔහු දැනට වසර කිහිපයකට පෙර ගුවන් හමුදාවට බැඳුණි. එලෙස බැඳුණු ඔහු ගුවන් හමුදාවේ ඩ්‍රෝන කැමරා ක‍්‍රියාකරුවෙකු වශයෙන් සේවය කළේය.

ගුවන් හමුදා සෙබළෙකු වුවත් රංග තරමක වෙනස් පුද්ගලයකු විය. ඔහු යම්කිසි ලිං ගික අ සහනයකින් පෙළුණි. දිනපතාම පාහේ ලිං ගික වීඩියෝ පට, පින්තූර සහ කතා බැලීම සහ කියවීම ඔහුගේ පුරුද්දක් විය.

එයට අමතරව ඔහු ෆේස් බුක් පරිශීලකයෙකු විය. එයට ද තදින් ම ඔහු ඇබ්බැහි වී තිබුණි. ෆේස් බුක් හරහා විවිධ කාන්තාවන් දැන හඳුනාගෙන ඔවුන් සමග ලිං ගිකත්වය ගැන කතා කිරීම ද මොහුගේ එක් පුරුද්දක් විය. දිනක් රංග මෙලෙස සිතුවේය.

‘‘ලිං ගික අ සහනයෙන් සිටින කාන්තාවන් ගොඩක් ඉන්නවා. ඒගොල්ලො තමන්ගේ ප‍්‍රශ්න එළිපිට කියන්නේ නැහැ. පෙන්නන්නෙ නැහැ. හැබැයි රහසිගතව කියන්න, පෙන්නන්න කැමතියි. ඒක නිසා ෆේස් බුක් එකේ සංගමයක් හදාගන්න ඕනා. එතකොට කිසිම අවුලක් නෑ. මට ඕන වර්ගයේ කාන්තාවන් සොයා ගන්නත් පුළුවන්.”

‘‘ෆෙස් බුක් එකේ හොඳ නමක් දාලා ගෲප් එකක් පටන් ගන්න ඕනා. වැඩිකල් නොගොස් අද හෙටම මේක කරන්න ඕනා. අමිලයි, රවිඳු මේකට සම්බන්ධ කර ගත්තනම් හරි. මොකද රවිඳු මේ ගැන හොඳට දන්නවා.”

එලෙස සිතූ රංග ‘‘බිරින්දෑවරුන් සහ ස්වාමි පුරුෂයන් හුවමාරු කර ගැනීමේ සමූහය” නමින් ෆේස් බුක් සමූහයක් සෑදුවේය. එම නමින් එය සාදා තරුණියන් කීප දෙනෙකුගේ අඩ නි රුවත් පිංතූරද එයට එකතු කළේය. ‘‘බිරින්දෑවරුන් සහ ස්වාමිපුරුෂයන් හුවමාරු කර ගැනීමේ සමූහය” සාදා සතියක් පමණ ගත විය. රංග නොසිතූ පිරිසක් එයට එකතු විය. එම එකතු වූ සමහරු කාන්තා නම්වලින් පෙනී සිටි පිරිමි පුද්ගලයන් විය.

එලෙස එකතු වූ පිරිස් තරුණ, තරුණියන්ගේ නි රුවත් පිංතූර මෙම ෆේස් බුක් සමූහයට දැමූහ. තවත් සමහරු ආකර්ෂණීය ආකාරයෙන් ගෙතූ අමුතු ලිං ගික කතා සහ අත්දැකීම් දැමූහ. තවත් සමහරු බිරින්දෑවරු සහ ස්වාමි පුරුෂයන් හුවමාරු කරගෙන විඳි ලිං ගික අත්දැකීම් ගැන විස්තර දැමුවෝය. එහෙත් රංගගේ අරමුණ වූයේ මෙහි බිරින්දෑවරු හා ස්වාමිපුරුෂයන් හුවමාරු කරගෙන ලිං ගික අත්දැකීම් විඳීමේ සමාජයක් බිහි කිරීමයි.

මාස කීපයක් ගතවෙද්දී ෆේස් බුක් හරහා මෙම සමූහය ඉතා ජනප‍්‍රිය විය. මෙහි වැඩිපුර සිටියේ පිරිමි පුද්ගලයන්ය. එම පිරිමින් අතරින් බොහෝ පිරිසක් සිටියේ ලිං ගික අ සහනයෙන්ය. තම සිත් තුළ තිබූ එම ලිං ගික අ සහනය ඔවුහු මෙම ෆේස් බුක් සමූහයේ යම්තාක් දුරට සංසිඳුවා ගත්හ. මෙම අ සභ්‍ය ෆේස් බුක් සමූහයේ නිර්මාතෘ වන රංග ද නොයෙක් ආකාරයේ ලිං ගිකත්වය උද්දීපනය කරන කතා එහි පළ කළේය. එවැනි කතා කියවීමට හුරු වූ බොහෝ පිරිසක් ද සිටියහ.

දිනක් රංග එක්තරා තරුණියකගේ අඩ නි රුවත් පිංතූර කීපයක් දමා කතාවක් නිර්මාණය කර එම ෆේස් බුක් සංසදයේ පළ කළේය. එම කතාව කෙටියෙන් මෙසේය. ‘‘මෙම පින්තූරවල ඉන්නේ අමාලි. එයා හරිම හුරතල්. මාත් එක්ක රාත‍්‍රි කිහිපයක් ඇය ඉඳලා තියෙනවා. එයාට තියෙන්නෙ අමුතුම ආශාවන්.”

‘‘දැන් මට එයාගෙ ආශ‍්‍රය ඇතිවෙලා තියෙන්නේ. මෙන්න කැමති අයට නියම අවස්ථාවක්. උත්සහ කරල බලන්න. මෙන්න විස්තර.” අප ඒ සඳහන් කළේ ඔහු ෆේස් බුක් සංසදයට ලියා තිබූ ව්‍යාජ කතාවේ පරිච්ෙඡ්ද දෙකක් පමණි. ඔහු ඇය සමග ලිං ගිකව එක් වූ අයුරු ඉතා දීර්ඝ ලෙස විස්තර කර තිබුණි. ඒ අන් අයගේ සිත් උද්දීපනය කරන අයුරින්ය. ඒ කිසිවක් අපට මෙහි ලිවීමට නොහැකිය. එය එතරම්ම අශීලාචාර සම්පන්නය. එම ව්‍යාජ කතාව පළ කර සතියක් යන්නට මත්තෙන් එම කතාවේ පින්තූර වලට අදාළව දමා තිබූ තරුණියට එය දැක ගන්නට ලැබුණි.

එක්වරම එය දැකීමෙන් ඇය තුෂ්නිම්භූත වූවාය. තමන්ට මෙවැනි අප රාධයක් කර ඇත්තේ කවුරුන්ද යන්න ඇයට සිතා ගැනීමට නොහැකි වූවාය. තමන්ට සිදු වූ අවමානය ගැන ඇය දස අතේ කල්පනා කළාය. අවසානයේ ඇය තීරණයක් ගත්තාය. ඒ නීතියේ පිහිට පැතීමටයි. ඒ අනුව ඇය අදාළ පොලිස් ස්ථානයට ගොස් මේ පිළිබඳව පැමිණිල්ලක් දැමුවාය. පැමිණිල්ලට අනුව ක‍්‍රියාත්මක වූ පොලිස් නිලධාරීහු පරීක්ෂණ පවත්වා ‘‘බිරින්දෑවරු හා සැමියන් හුවමාරු කර ගැනීමේ සංසදය” නිර්මාණය කළ ගුවන් හමුදා සෙබළා වන රංග අත්අඩංගුවට ගත්හ.

ඒ මෙම ෆේස් බුක් ගිණුම සෑදීම සඳහා භාවිතා කළ ජංගම දුරකථනයක් ද සමඟින්ය. එම අවස්ථාවේදී ජංගම දුරකථනය තුළ තිබී තරුණියන්ගේ නි රුවත් සහ අඩ නි රුවත් පින්තූර රාශියක්ද සොයාගෙන තිබුණි. සැකකාර ගුවන් හමුදා සෙබළා මතුගම අධිකරණයට ඉදිරිපත් කළේ කාන්තාවන්ගේ රූප සමග අසභ්‍ය වදන් පළ කරමින් ලිං ගික අ තවර කිරීමේ කරුණ මතයි.

එම කරුණු කාරණා සලකා බැලූ මතුගම අධිකරණයේ මහෙස්ත‍්‍රාත්වරයා නියෝග කළේ එම සැකකරුව රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කරන ලෙසයි.

‘‘බිරින්දෑවරු හා ස්වාමි පුරුෂයන් හුවමාරු කර ගැනීමේ සංසදය” නමින් ෆේස් බුක් හරහා ලිං ගිකත්වය උද්දීපනය වන අයුරින් සංසදයක් නිර්මාණය කළ ඔහුට අවසානයේ සිදුවූයේ එලෙස බන්ධනාගාර ගතවීමටයි. (ඉරිදා දිවයින)

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

Uncategorized14 hours ago

තවත් සති දෙකක් රට වසා දමන්නැයි දන්වයි..

අවම වශයෙන් තවත් සති දෙකක කාලයක් දැඩි සංචාරණ සීමා කියාත්මක කරන ලෙස ශ්‍රී ලංකා වෛද්‍ය සංගමය රජයෙන් ඉල්ලා සිටියි. දැනට...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

V8 රථයක් ඥාණසාර හිමිට කොහෙන්ද.. හඬපට සාක්‍ෂි මෙන්න…

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පූජ්‍ය අතුරලියේ රතන හිමියන් ජූලි 05 දින පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ධුරයෙන් ඉවත් වූ එය පක්ෂයට නැවත ලබා දිය යුතු...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

පෙම්වතා හැර ගිය දුකට 14 හැවිරිදි දැරියක් නිවසේ උඩුමහලෙන් පනී

තම පෙම්වතා තමා සමඟ පැවැති ආදර සම්බන්ධතාව හිටි හැටියේ නතර කිරීමත් නිසා දැඩි ශෝකයෙන් සිටි 14 හැවිරිදි දැරිවියක් නිවසේ උඩුමහෙලෙන්...

උණුසුම් පුවත්2 days ago

උදය ගම්මන් පිලට එරෙහිව විශ්වාසභංග යෝජනාවක්

සිංගප්පුරුවේ ආයතන කිහිපයක් මගින් වැඩි මිලට බොරතෙල් හා පිරිපහදු කරන ලද තෙල් ලබාගැනීම උදෙසා අල්ලස් ලබාගැනීමේ චෝදනාවක්  සම්බන්දව  විශේෂ විමර්ශණ...

Uncategorized2 days ago

ගමමන්පිලට ඇමති ධුරයෙන් ඉල්ලා අස්වන්නැයි නියෝග කෙරේ…

ජන ජීවිතය ආර්ථික වශයෙන් අපහසුතාවයට පත්ව තිබෙන අවස්ථාවක ඉන්ධන මිල ඉහල දමා ඔවුන් තවත් පීඩාවට පත් කිරීම සම්න්ධයෙන් විෂයභාර අමාත්‍ය...

Uncategorized3 days ago

ජනපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ අලුත උපන් සිගිති මිණිබිරිය මෙන්න..

අපේ රටේ ජනාධිපති ගරු ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ ආදරණීය එකම පුතු මනෝජ් රාජපක්ෂ මහතාගේ ආදරණීය බිරිඳ සෙව්වන්දි රාජපක්ෂ මහත්මිය දියණියක් බිහි...

ප‍්‍රධාන පුවත්3 days ago

තත්වය භයාණයකයි.. හුළගිනුත් බෝවෙන ප්‍රබේදයක් ලංකාවට ඇවිත් !

වාතය හරහා බෝවීම සිදු වන බවට ලෝක සෞඛ්‍ය සංවිධානය විසින් තහවුරු කර ඇති කොරෝනා වෛරසයේ නව ප්‍රභේදයක් මෙරටට ඇතුළු වී...

ප‍්‍රධාන පුවත්3 days ago

වෛද්‍යවරයෙක් බිරියන් 05කට.. වෛද්‍යවරියක් සැමියන් 06කට කොරෝනා එන්නත් ගහලා.. කොලඹ ජාතික රෝහලේදී හසුවෙයි..

එක් වෛද්‍යවරයකුගේ බිරින්දෑවරුන් පස්දෙනෙක් තවත් වෛද්‍යවරියෙකු ස්වාමිපුරුෂයන් හය දෙදෙකුටත් කොරෝනා එන්නත් ලබා දී ඇතැයි රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංසදය සඳහන් කරයි....

Uncategorized4 days ago

සංචරණ සීමා ඉවත් කරන දිනය මෙන්න..

දැනට පනවා ඇති සංචරණ සීමාවන් එළඹෙන 14 වැනි දා අලුයම 04.00ට ඉවත් කිරීමට ගත් තීරණය මෙතෙක් කිසිදු වෙනසක් නැති බව...

ප‍්‍රධාන පුවත්4 days ago

මවයි දියණියයි මහළු සල්ලාලයින්ට විකුණු ජාවාරම්කරු අහුවෙයි – මව විකුණා ඇත්තේ ලක්ෂ 21කට (PHOTOS)

අන්තර්ජාලයේ දැන්වීම් පළ කර වයස අවුරුදු 15ක දැරියක් සහ ඇගේ මව මුදලට විකුණු පුද්ගලයෙකු ගල්කිස්ස මූලස්ථාන පොලීසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News