Connect with us

Gossip

ඔහු බීමතින් ඇවිත් මගේ අම්මට මෝල් ගහෙන් ගැහුවා.. මන් පිටිපස්සේ.. දමිතා කියපු දුක්බර කතාව

අපේ කළා ක්ෂේත්‍රයේ ඉන්න දක්ෂ ජනප්‍රිය ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනියක් තමයි දමිතා අබේරත්න. රංගනය තුල ඇයගේ හපන්කම් ගැන අමුතුවෙන් කියන්න අවශ්‍ය නැහැ. ඇයගේ කැමතිම ගීතයක් ගැන කතා කරමින් ඇය පහුගිය දවසක මේ විදිහට කවුරුත් නොදන්නා දුක්බර කතාවක් හෙළි කරලා තිබුණා.

මන් හිතන්නේ අපි මිනිස්සු එක්ක ජීවත් වෙන විදිහ අනුව තමයි අපිට මිනිස්සුන්ව දැනෙන්නේ. අපි රඟපාන්නේ කලු සුදු චරිතද කියන එකටත් වඩා ඒ චරිතයට අපි කරන සාධාරණය අනුව අපි අවංකව ජීවත් වීම තුලයි අපි මිනිස්සුන්ගේ හදවත් තුල ඉඩක් වෙන් කර ගන්නේ. මන් මගේම කරගත් හුගක් ගීත මට තියනවා. ඒ ගීත අතරින් අද මන් කතා කරන ගීතය මට හරි විශේෂයි. ඒක මම පොඩි කාලේ ඉදලාම කැමති ගීතයක්. කුමාරදාස හපුතන්ත්‍රී ලියු රෝහණ වීරසිංහ සංගීතවත් කල දීපිකා ප්‍රියදර්ශනී මහත්මිය ගායනා කරපු පිදු සෙනෙහෙ පිදු පියෙකු නොමැති ලොව කියන ගීතය තමයි ඒ. ඒ ගීතයට පුංචි කාලේ ඉදන්ම ආදරේ කරන්න හේතුව තමයි මගේ තාත්තා බීමට ඇබ්බැහි උන කෙනෙක්. මම අවුරුදු තුනේදී විතර තාත්තා අපිව අත් හැරලා ගියා. අම්මා හරි අහිංසකයි. අපිව හදාගෙන අම්මා තනියම ජීවත් වුණා. තාත්තා අපිව අතහැරලා ගිය දවසේ පටන් මට අම්මා තාත්තා දෙන්නාම උනේ මගේ අම්මා. අපි ජීවත් වුනේ පුංචි තැනක. මගේ අම්මා දවසක් රෑ 12ට විතර බිලා ගෙදර එන තාත්තට කෑම බෙදද්දී එක පාරටම මෝල් ගහක් අරන් අම්මගේ නළලට ගැහුවා. එතකොට මට අවුරුදු තුනක් විතර ඇති. කිසිම වරදක් නොකළ අම්මට එහෙම ගහද්දි මට පුදුම කම්පනයක් දැනුණේ. අදටත් අම්මගේ නළලේ ඒ ගැටේ තියනවා. ඒ මොහොතේ මාත් මේ දේම තාත්තට කරනවා කියලා ලොකු වෛරයක් මගේ හිතට එක පාරටම ආවා. ඒත් ළමයින්ට ආදරේ කරන තාත්තලා දැක්කාම මට හරි ආදරේ හිතෙනවා. මන් ඇත්තටම මුලින් තාත්තට ආදරේ කලේ නැහැ. මන් එක පාරක් මහා රෑ වාහනෙන් පෙරලෙන්න ගිය. මමයි රියදුරුයි විතරයි වාහනේ. මන් පිටිපස්සේ හිටියේ. මන් හෙල්ලුනොත් වාහනේ පල්ලමට වැටෙන තැනට තිබ්බේ. එදා මට හිතුණා මේ වාහනේ වැටුනොත් මගේ ජීවිතේ ඉවරයි. මගේ ජීවිතේ ඉවර උනොත් තාත්තා එක්ක ලොකු වෛරයකින් මම මැරෙන්නේ. මගේ හිත එදා කිවුවා මේ වෛරය එක්ක ජීවත් උනොත් ඊලග භවයෙත් මට හොඳ තාත්තා කෙනෙක් නැති වෙයි. මම මොකක් හෝ පෙර කරන ලද කර්මයක් නිසා මට මෙහෙම වෙලා තියෙන්නේ කියලා. එදා මට හිතුණා ඇයි මන් තාත්තට වෛර කරලා මැරෙන්නේ කියලා. එදා මන් හිතුව අද දවසේ මන් බේරුනොත් මන් ඉස්සරවෙලාම කරන්නේ මගේ තාත්තට සමාව දෙන එක කියලා. මන් ඊට පස්සේ තාත්තාගෙන් සමාව ගත්තා කියලයි ඇය අවසානයේ ප්‍රකාශ කරලා තිබුනේ.

Gossip

බොලිවුඩ් නිළි දීපිකා පදුකෝන් ඇතුළු පවුලේ සියලු දෙනාට කොවිඩ්

ඉන්දීය සුපිරි බොලිවුඩ් නිළි දීපිකා පදුකෝන් සහ ඇයගේ පවුලේ සාමාජිකයන් සියලු දෙනාම කොවිඩ් ආසාදිතයන් බව තහවුරු වී ඇතැයි ඉන්දීය මාධ්‍ය තහවුරු කරනවා. ඇයගේ පියා වන හිටපු බැඩ්මින්ටන් ක්‍රීඩක ප්‍රකාශ් පදුකෝන්ට වෛරසය ආසාදනය වී ඇති බව තහවුරු වී තිබූ අතර ඉන්පසු සිදුකළ පරීක්ෂණවලදී දීපිකාගේ මවට සහ නැගණියටද වෛරසය ආසාදනය වී ඇති බව තහවුරු කරගෙන තිබෙනවා. රන්වීර් සිං සමග මුම්බායිහි වාසය කරන දීපිකා පදුකෝන් පසුගිය මාසයේදී බැංගලෝර්හි සිය දෙමව්පියන්ගේ නිවසට පැමිණියාය.

Continue Reading

Gossip

ජනාධිපති නිල නිවේදිකාවත් සිරසෙන් පත් කරයි ?

ජනාධිපතිවරයා සහභාගීවන නිල උත්සවයන්හී නිවේදන කටයුතු සිදුකිරීම සදහා නිල නිවේදිකාවක් පත්කිරීමට සියලු කටයුතු සූදානම් කර තිබෙනවා. ඒ අනුව එම තනතුර සදහා සිරස ටීවී ආයතනයේ නිවේදිකා වාසලා ලක්මාලි මහත්මිය පත්කිරීමට නියමිතයි. මේ වන විට ඇය සිරස ටීවි ආයතනයෙන් ඉල්ලා අස්වී ඇති අතර ඉදිරි දින කිහිපයේදී නව තනතුරේ වැඩ භාරගැනීමට සියලු කටයුතු මේ වන විටත් සම්පාදනය කර අවසන්.

Continue Reading

Gossip

පොලිස් ඇමැති සින්දු කියලා විනෝද වෙන වීඩියෝ එකක් සමාජ ජාලා වල (VIDEO)

පොලිසිය බාර ඇමැති සරත් වීරසේකර අමාත්‍යවරයා ගී ගයමින් විනෝද වන වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සැරිසරමින් තිබේ. පසුගිය දිනවල පැවැති උත්සව සමයේ අවස්ථාකට එක්වෙමින් ඇමැති සරත් වීරසේකර මහතා මෙසේ ගීත ගායනා කරන ආකාරයක් දැකගන්නට තිබේ. මෙම අවස්ථාවට රාජ්‍ය අමාත්‍ය අරුන්දුක ප්‍රනාන්දු මහතාත සහභාගී වී ඇති අතර රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයාද මෙම සිoදුව කියන්නට සහාභාගී වෙයි.

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

ප‍්‍රධාන පුවත්1 day ago

තවත් ප‍්‍රදේශ ගණනක් ලොක්ඩවුන්… ලැයිස්තුව මෙන්න

වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි තවත් ග්‍රාම නිලධාරි වසම් 11 ක් හුදකලා කර ඇත. දිස්ත්‍රික්ක 3 කට අයත් මෙම ග්‍රාම නිලධාරි...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

නැගෙනහිර පලාතේ ලොක්කටත් කොවිඩ් හැදෙයි..

මේ වන විට ඇය සිය පෞද්ගලික වෛද්‍යවරයාගේ අධීක්ෂණය යටතේ ප්‍රතිකාර ලබමින් පසුවන බව ඇයගේ මාධ්‍ය අංශය නිවේදනය කරයි. නැගෙනහිර පළාත් ආණ්ඩුකාර...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

හැදුනුම්පතේ අවසාන අංකය මත පමණක් නිවසින් බැහැර වන්න.. අළුත්ම නීතිය මෙන්න

නව සෞඛ්‍ය මාර්ගෝපදේශ මාලාවක් නිකුත් කරමින් සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල්වරයා සඳහන් කර තිබෙන්නේ හෙට දිනයේ සිට නිවසකින් පිටවීමට අවසර ඇත්තේ...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

ඇගළුම් සේවිකාවන් හදිසියේ ලෙඩවෙති.. 9%කට කොරෝනා..

මස්කෙලිය සෞඛ්‍ය වෛද්‍ය නිලධාරි කාර්යාලය යටතේ පාලනය වන නොර්වුඩ් ප්‍රදේශයේ පෞද්ගලික ඇගළුම් කර්මාන්ත ශාලාවක ආශ්‍රිතයන් 100 දෙනෙකුගෙන් (09) දින සිදු...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

හෙට සිට රටටම ගමන් තහනම්…

හෙට (13) දින රාත්‍රී 11.00 සිට 17 වන සඳුදා අලුයම 4.00 දක්වා රට පුරාම සංචාරණ සීමා පනවා ඇත. නමුත් එම...

උණුසුම් පුවත්2 days ago

රටෙන්ම වසංගතයේ බියකරු දත්ත සගවනවා.. චන්දිම ජීවන්දර, අනුරුද්ද පාදෙණිය කියයි..

සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ වසංගත රෝග විද්‍යා අංශය විසින් කොරෝනා වසංගත ව්‍යාප්තිය පිළිබඳව දත්ත සගවමින් සිටින බව ශ‍්‍රී ජයවර්ධනපුර විශ්වවිද්‍යාලයේ ආචාර්ය චන්දිම...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

සියළු වෙළදසැල් රාත්‍රී 07ට වැහෙයි..

සබරගමු පළාතේ ෆාමසි හැර සියලුම වෙළඳසැල් රාත්‍රි 7න් පසු වසා දැමීමට කටයුතු කරන ලෙස සබරගමු පළාත් ආණ්ඩුකාර ටිකිරි කොබ්බෑකඩුව මහතා...

උණුසුම් පුවත්2 days ago

ලෝකයම මවිත කරමින් චීන-රුසියා එන්නත් මෙරට හදන්න සූදානම්…

කොරෝනා වෛරසය පාලනය සඳහා එන්නත් නිෂ්පාදනය කිරීමේ කටයුතු මෙරට දී ආරම්භ කිරීමට රජයේ අවධානය යොමු වී තිබේ. රාජ්‍ය ඖෂධ නීතිගත...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

ප‍්‍රදේශ 13ක් ලොක්ඩවුන්.. ලයිස්තුව මෙන්න..

දිස්ත්‍රික්ක 6කට අයත් ග්‍රාම නිලධාරි වසම් 13ක් වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි හුදෙකලා කිරීමට කටයුතු කර තිබේ. කොරෝනා ආසාදිතයන් වැඩි වශයෙන්...

ප‍්‍රධාන පුවත්3 days ago

ඔක්සිජන් ටැංකි විශාල තොගයක් ලංකාවට..

ශ්‍රී ලංකාවට චීනය විසින් විශාල ප්‍රමාණයේ ඔක්සිජන් සිලින්ඩර දසදහසක් ඇතුළු වෛද්‍ය උපකරණ විශාල තොගයක් පරිත්‍යාග කර තිබේ. අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News