Connect with us

Gossip

ගැලවුනු ඔටුන්න්නේ ප්‍රශ්ණය පොලීසියට …මාධ්‍ය හමුවක්ද කැදවයි.. (VIDEO)

ශ්‍රී ලංකා විවාහක රූ රැජින ලෙසින් ඊයේ තේරී පත් වුවද එම කිරුළ බලහත්කාරයෙන් ගලවා දැමීමට ලක් වූ පුෂ්පිකා ද සිල්වා මහත්මිය ඒ සම්බන්ධයෙන් කුරුඳුවත්ත පොලිසියට පැමිණිලි කර තිබේ. එහි වගඋත්තරකරුවන් පස්දෙනෙකුට නම් කරමින් ඇය සදහන් කරන්නේ එම සිදුවීමෙන් තම කීර්ති නාමයට හානියක් සිදු වූ බවයි. මේ අතර ඇය සඳහන් කරන්නේ තමන්ට සිදු වූ සිදුවීම සහ ඊට අදාල සිද්ධි සම්බන්ධයෙන් කරුණු පැහැදිලි කරන මාධ්‍ය හමුවක් ඉක්මනින්ම කැඳවන බවයි.

Click to comment

Gossip

පොලිස් ඇමැති සින්දු කියලා විනෝද වෙන වීඩියෝ එකක් සමාජ ජාලා වල (VIDEO)

පොලිසිය බාර ඇමැති සරත් වීරසේකර අමාත්‍යවරයා ගී ගයමින් විනෝද වන වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සැරිසරමින් තිබේ. පසුගිය දිනවල පැවැති උත්සව සමයේ අවස්ථාකට එක්වෙමින් ඇමැති සරත් වීරසේකර මහතා මෙසේ ගීත ගායනා කරන ආකාරයක් දැකගන්නට තිබේ. මෙම අවස්ථාවට රාජ්‍ය අමාත්‍ය අරුන්දුක ප්‍රනාන්දු මහතාත සහභාගී වී ඇති අතර රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයාද මෙම සිoදුව කියන්නට සහාභාගී වෙයි.

Continue Reading

Gossip

ඔහු බීමතින් ඇවිත් මගේ අම්මට මෝල් ගහෙන් ගැහුවා.. මන් පිටිපස්සේ.. දමිතා කියපු දුක්බර කතාව

අපේ කළා ක්ෂේත්‍රයේ ඉන්න දක්ෂ ජනප්‍රිය ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනියක් තමයි දමිතා අබේරත්න. රංගනය තුල ඇයගේ හපන්කම් ගැන අමුතුවෙන් කියන්න අවශ්‍ය නැහැ. ඇයගේ කැමතිම ගීතයක් ගැන කතා කරමින් ඇය පහුගිය දවසක මේ විදිහට කවුරුත් නොදන්නා දුක්බර කතාවක් හෙළි කරලා තිබුණා.

මන් හිතන්නේ අපි මිනිස්සු එක්ක ජීවත් වෙන විදිහ අනුව තමයි අපිට මිනිස්සුන්ව දැනෙන්නේ. අපි රඟපාන්නේ කලු සුදු චරිතද කියන එකටත් වඩා ඒ චරිතයට අපි කරන සාධාරණය අනුව අපි අවංකව ජීවත් වීම තුලයි අපි මිනිස්සුන්ගේ හදවත් තුල ඉඩක් වෙන් කර ගන්නේ. මන් මගේම කරගත් හුගක් ගීත මට තියනවා. ඒ ගීත අතරින් අද මන් කතා කරන ගීතය මට හරි විශේෂයි. ඒක මම පොඩි කාලේ ඉදලාම කැමති ගීතයක්. කුමාරදාස හපුතන්ත්‍රී ලියු රෝහණ වීරසිංහ සංගීතවත් කල දීපිකා ප්‍රියදර්ශනී මහත්මිය ගායනා කරපු පිදු සෙනෙහෙ පිදු පියෙකු නොමැති ලොව කියන ගීතය තමයි ඒ. ඒ ගීතයට පුංචි කාලේ ඉදන්ම ආදරේ කරන්න හේතුව තමයි මගේ තාත්තා බීමට ඇබ්බැහි උන කෙනෙක්. මම අවුරුදු තුනේදී විතර තාත්තා අපිව අත් හැරලා ගියා. අම්මා හරි අහිංසකයි. අපිව හදාගෙන අම්මා තනියම ජීවත් වුණා. තාත්තා අපිව අතහැරලා ගිය දවසේ පටන් මට අම්මා තාත්තා දෙන්නාම උනේ මගේ අම්මා. අපි ජීවත් වුනේ පුංචි තැනක. මගේ අම්මා දවසක් රෑ 12ට විතර බිලා ගෙදර එන තාත්තට කෑම බෙදද්දී එක පාරටම මෝල් ගහක් අරන් අම්මගේ නළලට ගැහුවා. එතකොට මට අවුරුදු තුනක් විතර ඇති. කිසිම වරදක් නොකළ අම්මට එහෙම ගහද්දි මට පුදුම කම්පනයක් දැනුණේ. අදටත් අම්මගේ නළලේ ඒ ගැටේ තියනවා. ඒ මොහොතේ මාත් මේ දේම තාත්තට කරනවා කියලා ලොකු වෛරයක් මගේ හිතට එක පාරටම ආවා. ඒත් ළමයින්ට ආදරේ කරන තාත්තලා දැක්කාම මට හරි ආදරේ හිතෙනවා. මන් ඇත්තටම මුලින් තාත්තට ආදරේ කලේ නැහැ. මන් එක පාරක් මහා රෑ වාහනෙන් පෙරලෙන්න ගිය. මමයි රියදුරුයි විතරයි වාහනේ. මන් පිටිපස්සේ හිටියේ. මන් හෙල්ලුනොත් වාහනේ පල්ලමට වැටෙන තැනට තිබ්බේ. එදා මට හිතුණා මේ වාහනේ වැටුනොත් මගේ ජීවිතේ ඉවරයි. මගේ ජීවිතේ ඉවර උනොත් තාත්තා එක්ක ලොකු වෛරයකින් මම මැරෙන්නේ. මගේ හිත එදා කිවුවා මේ වෛරය එක්ක ජීවත් උනොත් ඊලග භවයෙත් මට හොඳ තාත්තා කෙනෙක් නැති වෙයි. මම මොකක් හෝ පෙර කරන ලද කර්මයක් නිසා මට මෙහෙම වෙලා තියෙන්නේ කියලා. එදා මට හිතුණා ඇයි මන් තාත්තට වෛර කරලා මැරෙන්නේ කියලා. එදා මන් හිතුව අද දවසේ මන් බේරුනොත් මන් ඉස්සරවෙලාම කරන්නේ මගේ තාත්තට සමාව දෙන එක කියලා. මන් ඊට පස්සේ තාත්තාගෙන් සමාව ගත්තා කියලයි ඇය අවසානයේ ප්‍රකාශ කරලා තිබුනේ.

Continue Reading

Gossip

රටම කතා වුන කළු කෙල්ලක් බැන්ද සීමා මායිම් නැති ආදර කතාවේ ප්‍රී ශූට්එක ..

අපිට වැඩිය දකින්න නොලැබෙන විදිහේ වෙනස්ම ආදර කතාවක් ගැන තමයි අද අපි කියන්න යන්නේ. මුහුණු පොතේ ගොඩක් අය කතා බහට ලක් කරපු ආදරණීය යුවලක් තමයි මොවුන්. ඉතින් ඇත්තටම මේ දෙන්නා හරි ආදරණීය සුන්දර කපල් එකක් කිවොත් නිවැරදියි. කොහොම නමුත් අපේ රටේ තරුණයෙක් සමඟ විවාහ වුනු මේ තරුණිය අපේ රටේ කෙනෙක් නම් නෙමෙයි. අපේ රටේ ඕනෑ තරම් පිරිමි අය පිට රට කෙල්ලොත් එක්ක විවාහ වෙනවා තමයි. නමුත් මේ වගේ විවාහයක්නම් අපිට දකින්න ලැබෙන්නේ කලාතුරකින්. ඉතින් මේ අපේ රටේ ඉන්න තරුණයෙක් කසාද බදලා තියෙන්නේ අප්‍රිකාවේ කෙල්ලෙක්ව. මේ විවාහය සිදු කරලා තියෙන්නේ අපේ රටේ අපේ චාරිත්‍ර වලට අනුකූලව. මේ කෙල්ලගේ නම තමයි සරා. කොල්ලගේ නම තමයි ප්‍රමෝද්. ඉතින් මේ ආදරණීය යුවලට හැමදාමත් මේ වගේ ආදරෙන් සතුටින් ඉන්න ලැබෙන්න කියලා හඳවතින්ම ප්‍රාර්ථනා කරන ගමන් මේ ආදරණීය යුවලගේ ප්‍රී ශූට් එකේ ආදරණීය ඡායාරූප පෙළ පහතින් නරඹන්න.

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

Gossip44 mins ago

පොලිස් ඇමැති සින්දු කියලා විනෝද වෙන වීඩියෝ එකක් සමාජ ජාලා වල (VIDEO)

පොලිසිය බාර ඇමැති සරත් වීරසේකර අමාත්‍යවරයා ගී ගයමින් විනෝද වන වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සැරිසරමින් තිබේ. පසුගිය දිනවල...

ප‍්‍රධාන පුවත්54 mins ago

මට ඉන්න බෑ.. මා බේරා ගන්න.. ජනාධිපතිට කියන්න – රන්ජන් හඬා වැටේ..

සිරගතව සිටින හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රන්ජන් රාමනායකට ජනාධිපති සමාව ලබා ගැනීමට ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සමඟ සාකච්ඡා කරන්නැයි රංජන් රාමනායක...

උණුසුම් පුවත්2 hours ago

අඩෝ මේ ***** හරීන් අමු තිත්ත කුණු හරපෙන් බනී.. වීඩියෝ මෙන්න (VIDEO)

සමගි ජන බලවේග පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී තිස්ස කුට්ටිආරච්චි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී පිවිසුමේදී...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 hours ago

ඩයනාගේ ගංජා කතා වලට උත්තර දෙන්න මම නෑ – ඇමති නාමල්

ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරියගේ ගංජා කතා වලට උත්තර දීමට තමා බැඳී නැති බව නාමල් රාජපක්ෂ ක්‍රීඩා අමාත්‍යවරයා පාර්ලිමේන්තුවේදී ප්‍රකාශ කළේ විපක්ෂය...

Sport3 hours ago

මාලිංගගේ සුවිශේෂී IPL වාර්තාව බිද වැටෙන ලකුණු

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියේ මෙන්ම ඉන්දිය ප්‍රිමියර් ලීග් ඉතිහාසය තුළ අමරණීය සලකුණක් සනිටුහන් කිරීමට සමත් වූ ශ්‍රී ලංකා සුපිරි වේග පන්දු...

උණුසුම් පුවත්3 hours ago

පාර්ලිමේන්තුවේදී හරීන් ප්‍රනාන්දු තිස්ස කුට්ටිආරච්චි ගහගනී..

සමගි ජන බලවේග පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී තිස්ස කුට්ටිආරච්චි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී පිවිසුමේදී...

උණුසුම් පුවත්4 hours ago

තරගය සජීවීව මෙතනින් .. බoගලාදෙශය ප්‍රභල තත්වයක

ශ්‍රී ලoකාව සහ බoගලාදේශය සමගඉන් පැවැත්වෙන පලමු ටෙස්ට් තරගය මේ වන විට දබුල්ල ක්‍රීඩාoගනයේදී පැවැත්වෙනවා.. ප්‍රථමයෙන් කාසියේ වාසිය දිනූ බංග්ලාදේශය...

උණුසුම් පුවත්4 hours ago

පාර්ලිමේන්තුවේ ගාලගෝටියක්..

ආණ්ඩු පක්ෂය හා විපක්ෂය අතර සිදුවූ උණුසුම් වචන හුවමාරුවත් සමග තත්ත්වය පාලනය කිරීමට කථානායක මහින්ද යාප අබේවර්ධන මහතා පාර්ලිමේන්තුව විනාඩි...

උණුසුම් පුවත්5 hours ago

පාස්කු ප්‍රහාරය සම්බන්ධයෙන් අගමැති මහින්ද පාර්ලිමේන්තුවේ දී සිදුකළ විශේෂ ප්‍රකාශය .. (VIDEO)

පාස්කු ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට වසර දෙකක් සැපිරීම හේතුවෙන්, සභාවේ අවසරය ඇතිව අග්‍රාමාත්‍යවරයා විසින් පාර්ලිමේන්තුවේ දී විශේෂ ප්‍රකාශයක් සිදුකරමින් අග්‍රාමාත්‍යවරයා මේ බව...

උණුසුම් පුවත්5 hours ago

සජිත්ලා කියන්නේ පට්ටපල් බොරු – වරාය නගරයේ ඉඩම ගැන ව්‍යාපාරික ධම්මික පෙරේරා සැරටම කියයි.. (VIDEO)

වරාය නගර ව්‍යාපෘතිය සාර්ථක කර ගැනීමට නම් නීති සම්පාදනයට අමතරව යටිතල පහසුකම් ද සංවර්ධනය කළ යුතු බව ව්‍යාපාරික ධම්මික පෙරේරා...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News