Connect with us

උණුසුම් පුවත්

මහරගම පොලිස් නිලධාරියාගෙන් පහර කෑ රියදුරාගේ කවුරුත් නොදත් සත්‍ය කතාව ..

මේ දිනවල අපේ රටේ සමාජයේ වගේම පිට රටවල් වල ඉන්න අපේ ශ්‍රී ලාංකිකයෝ හැමෝම වගේ කතා බහට ලක්වෙන සිද්දියක් තමයි මහරගම පොලිසිය අමානුෂික ලෙස රියදුරෙකුට සිදුකල රෙස්ලින් ප්‍රහාරය ගැන. ඉතින් එම ප්‍රහාරය එල්ල කරපු පොලිස් නිලධාරිය මේ වන විට රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කරලා තියනවා. නමුත් අපිට සමාජ ජාලා මාධ්‍ය ඔස්සේ දකින්න ලැබුනේනම් මීට හාත් පසින්ම වෙනස් කතාවක්. පොලිස් නිලධාරිය මානසික රෝහලේ, ගුටි කාපු රියැදුරා සදාකල් රෝද පුටුවේ වගේ දේවල් තමයි අහන්නට දකින්නට ලැබුණේ. නමුත් අද අපි කියන්නට යන්නේ මේ සිදුවීමේ කවුරුත් නොදත් සත්‍ය කතාව ගැන. ඉතින් මේ ගැන ඇත්තම කතාව දැන ගන්න අපි ඒ ගුටි කාපු රියදුරත් එක්ක කතා කලා. ඔහුගේ නම තමයි කලෛමගල් ප්‍රවීන්. ඉතින් හැමෝම කතාවෙන මේ රෙස්ලින් පහර කන්න හේතුව ඔහු මෙන්න මේ විදිහටයි අපිට කිවුවේ.

මම එළවලු කඩයක් තමයි කරන්නේ. ඒකට තමයි අපි එළවලු ගේන්නේ. ඒ ගේන්නේ බණ්ඩාරවෙල ඉදලා. එදා මම බණ්ඩාරවෙලින් පොඩ්ඩක් පරක්කු වෙලා තමයි එහෙන් ආවේ. එහෙන් එනකොට පාන්දර එකයි. ඉතින් ඒ එද්දී මහරගම හරියේදී ට්‍රැෆික් එකට සෙට් උනා. එතකොට වෙලාව පහුවෙනිදා උදේ අටට විතර ඇති. ඉතින් එතෙන්ට ඇවිත් මන් ට්‍රැෆික් එකේ ඉන්නකොට අව්ව සැරට නින්ද ගියා. ඒ නිදිමතෙන් තමයි, මන් වත් දන්නෑ වාහනේ කොහොමද මන් හිටපු තැන ඉදලා අනිත් පැත්ත පාරට හැරුනේ කියලවත් මන් දන්නෑ. අර පාර අයිනේ තියන ගැට්ටේ වැදුනට පස්සේ තමයි මන් එක පාරටම ඇහැරුනේ. එතකොට මගේ වාහනේ ඉස්සරහා එක්කෙනෙක් යට වෙන්න ඔන්න මෙන්න ඉන්නවා කියලා මගේ ඇහැට එක පාරටම චායව දැක්කා. මන් එක පාරටම සුක්කානම කපලා අපහු වාහනේ පාරට ගත්තා. එයාගේ ලගින් තමයි වාහනේ ගියේ. සයිඩ් කණ්ණාඩියේ ලාවට වැදීගෙන වගේ තමයි ගියේ. ලොරිය වැදුන්නෑ එයාගේ ඇඟේ. ඒත් එයා බිම වැටුනා ඒ වෙලාවේ. එතන හිටපු පොලිස් නිලධාරියෙක් තමයි එහෙම වැටුනේ. මන් එහෙන්ම හෑන්ඩ් බ්රේක් එක ඇදලා නවත්ත ගත්තා වාහනේ. වාහනේ නවත්තලා වාහනෙන් මන් බහින්න කලින් පොලිස් නිලධාරියෙක් ආවා. එයාම දොර ඇරලා කෙලින්ම මාව එලියට ඇදලා අරන් ඊට පස්සේ මට ගහන්න පටන් ගත්තා. කිසිම දෙයක් මට කිවුවේත් නෑ මගෙන් ඇහුවෙත් නෑ. කෙලින්ම එලියට අරන් ගහන්න පටන් ගත්තා. මෙයාට වෙච්ච සිද්දිය කියන්න කලින් මට ගහන්න පටන් ගත්තා. ඊට පස්සේ එතන හිටපු තව එක්කෙනෙක් කව්ද කියලවත් දන්නෑ එයා. එයත් ඇවිල්ලා ගැහුවා මට ෂොට් දෙක තුනක්.

ඊට පස්සේ පොලිස් නිලදාරිය මගේ කකුලට එයාගේ කකුලෙන් ලොක් එකක් දාලා තමයි මාව බිමට පෙරලුවේ. ඊට පස්සේ මාව බිමට දාලා එයා උඩ පැනලා මගේ ඇඟ උඩට පැන්නා. තාම ඒක තමයි අමාරු පොඩ්ඩක්. පොලිසියෙන්ම මාව ඉස්පිලිතාලෙකෙට එක්කන් ගියා. ඒත් මාව මගේ අමාරු කිවුවට ලැබුවේ නෑ. මුත්‍රා එහෙම අරන් මන් බීලද කියලා චෙක් කරා විතරයි. ඉතින් මේ සිද්දියෙන් පස්සේ පොලිස්පති අජිත් රෝහණ මහත්තයා කිවුවා පොලීසියෙන් අහිංසක මිනිහෙකුට නිරපරාදේ ප්‍රහාරයක් එල්ලා කරනවානම් සිවිල් වැසියෙකුට අයිතියක් තියනවා තමන්ගේ ආත්ම ආරක්ෂාව වෙනුවෙන් ප්‍රති ප්‍රහාර එල්ලා කරන්න. ඉතින් ඒකත් දැන් තමයි දැන ගත්තේ. ඉතින් පොලිසියත් නීතිය තමන්ට තියන වපසරිය තුල ක්‍රියාත්මක කරනවානම් තමයි හොඳ. ඒ වගේ රියදුරන් විදහට ඕනෑම අයෙකු රිය පදවන විට කල්පනාකාරීව රිය පදවන්න කියලත් මතක් කරන්න කැමතියි. එම වීඩියෝව පහතින් නරඹන්න

උණුසුම් පුවත්

කොලඹ IDH රෝහල පිරී යයි.. රෝගීන් ඇතුළු කිරීම ඉහලට..

කොලඹ අයි ඩී එච් රෝහලට කොරෝනා රෝගීන් ඇතුළත් වීම අලුත් අවුරුද්දට පසු ඉහල ගොස් ඇතැයි එම රෝහල් අධ්‍යක්ෂ හසිත අත්තනායක සඳහන් කරයි. මෙම කාලයේදී කොරෝනා ආසාදිතයන් 150 අලුතින් රෝහලට ඇතුලත් වී සිටින බවද අද වන විට රෝහලේ ඇති හදිසි ප්‍රතිකාර ඒකක දෙකම රෝගීන්ගෙන් පිරී ගොස් ඇති බවත් රෝහල් අධ්‍යක්ෂ හසිත අත්තනායක මහතා පැවසීය.

Continue Reading

Gossip

පොලිස් ඇමැති සින්දු කියලා විනෝද වෙන වීඩියෝ එකක් සමාජ ජාලා වල (VIDEO)

පොලිසිය බාර ඇමැති සරත් වීරසේකර අමාත්‍යවරයා ගී ගයමින් විනෝද වන වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සැරිසරමින් තිබේ. පසුගිය දිනවල පැවැති උත්සව සමයේ අවස්ථාකට එක්වෙමින් ඇමැති සරත් වීරසේකර මහතා මෙසේ ගීත ගායනා කරන ආකාරයක් දැකගන්නට තිබේ. මෙම අවස්ථාවට රාජ්‍ය අමාත්‍ය අරුන්දුක ප්‍රනාන්දු මහතාත සහභාගී වී ඇති අතර රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයාද මෙම සිoදුව කියන්නට සහාභාගී වෙයි.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

අඩෝ මේ ***** හරීන් අමු තිත්ත කුණු හරපෙන් බනී.. වීඩියෝ මෙන්න (VIDEO)

සමගි ජන බලවේග පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී තිස්ස කුට්ටිආරච්චි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී පිවිසුමේදී ගුටිබැට හුවමාරුවක් සිදු කරගෙන ඇත. හරීන් ප‍්‍රනාන්දු මන්ත‍්‍රීවරයා අසභ්‍ය වචන කියමින් පාර්ලිමේන්තු සභා ගැබේ හා පිටත සංකීර්ණයේ ගමන් කරන වීඩියෝද සමාජ ජාලවල පලවේ.

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 mins ago

කොලඹ IDH රෝහල පිරී යයි.. රෝගීන් ඇතුළු කිරීම ඉහලට..

කොලඹ අයි ඩී එච් රෝහලට කොරෝනා රෝගීන් ඇතුළත් වීම අලුත් අවුරුද්දට පසු ඉහල ගොස් ඇතැයි එම රෝහල් අධ්‍යක්ෂ හසිත අත්තනායක...

ප‍්‍රධාන පුවත්7 mins ago

කැරලයින් ජූරි කිරුළ අතහැරීම ගැන ලෝක රූ රැජින සංවිධානයට ලියයි..

ලෝක විවාහක රූ රැජිණ කිරුළ බාරදීමෙන් පසු කැරලයින් ජූරි ඒ සම්බන්ධයෙන් ලෝක රූ රැජින සංවිධානය වෙත ලිපියක් යවා තිබේ. ඇගේ...

Gossip1 hour ago

පොලිස් ඇමැති සින්දු කියලා විනෝද වෙන වීඩියෝ එකක් සමාජ ජාලා වල (VIDEO)

පොලිසිය බාර ඇමැති සරත් වීරසේකර අමාත්‍යවරයා ගී ගයමින් විනෝද වන වීඩියෝවක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සැරිසරමින් තිබේ. පසුගිය දිනවල...

ප‍්‍රධාන පුවත්1 hour ago

මට ඉන්න බෑ.. මා බේරා ගන්න.. ජනාධිපතිට කියන්න – රන්ජන් හඬා වැටේ..

සිරගතව සිටින හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රන්ජන් රාමනායකට ජනාධිපති සමාව ලබා ගැනීමට ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සමඟ සාකච්ඡා කරන්නැයි රංජන් රාමනායක...

උණුසුම් පුවත්2 hours ago

අඩෝ මේ ***** හරීන් අමු තිත්ත කුණු හරපෙන් බනී.. වීඩියෝ මෙන්න (VIDEO)

සමගි ජන බලවේග පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී තිස්ස කුට්ටිආරච්චි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී පිවිසුමේදී...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 hours ago

ඩයනාගේ ගංජා කතා වලට උත්තර දෙන්න මම නෑ – ඇමති නාමල්

ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරියගේ ගංජා කතා වලට උත්තර දීමට තමා බැඳී නැති බව නාමල් රාජපක්ෂ ක්‍රීඩා අමාත්‍යවරයා පාර්ලිමේන්තුවේදී ප්‍රකාශ කළේ විපක්ෂය...

Sport3 hours ago

මාලිංගගේ සුවිශේෂී IPL වාර්තාව බිද වැටෙන ලකුණු

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියේ මෙන්ම ඉන්දිය ප්‍රිමියර් ලීග් ඉතිහාසය තුළ අමරණීය සලකුණක් සනිටුහන් කිරීමට සමත් වූ ශ්‍රී ලංකා සුපිරි වේග පන්දු...

උණුසුම් පුවත්4 hours ago

පාර්ලිමේන්තුවේදී හරීන් ප්‍රනාන්දු තිස්ස කුට්ටිආරච්චි ගහගනී..

සමගි ජන බලවේග පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී තිස්ස කුට්ටිආරච්චි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී පිවිසුමේදී...

උණුසුම් පුවත්4 hours ago

තරගය සජීවීව මෙතනින් .. බoගලාදෙශය ප්‍රභල තත්වයක

ශ්‍රී ලoකාව සහ බoගලාදේශය සමගඉන් පැවැත්වෙන පලමු ටෙස්ට් තරගය මේ වන විට දබුල්ල ක්‍රීඩාoගනයේදී පැවැත්වෙනවා.. ප්‍රථමයෙන් කාසියේ වාසිය දිනූ බංග්ලාදේශය...

උණුසුම් පුවත්4 hours ago

පාර්ලිමේන්තුවේ ගාලගෝටියක්..

ආණ්ඩු පක්ෂය හා විපක්ෂය අතර සිදුවූ උණුසුම් වචන හුවමාරුවත් සමග තත්ත්වය පාලනය කිරීමට කථානායක මහින්ද යාප අබේවර්ධන මහතා පාර්ලිමේන්තුව විනාඩි...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News