Connect with us

උණුසුම් පුවත්

“එදා මගේ වාට්ටුවෙන් මාරුවෙලා යන හිතවතෙක්ට කෑම වේලක් දුන්නේ ” – අවුරුදු 20 කින් ලෙඩ නිවාඩුවක්වත් නොගත් වෛද්‍ය පාදෙණිය කියයි..

සභාපති විශේෂඥ වෛද්‍ය අනුරුද්ධ පාදෙණිය මහතා කොරෝනා ආසාදිතයකුගේ ආශ‍්‍රිතයකු වීමෙන් පසු අතුරුදන් වී ඇතැයි පළවූ පුවත රට පුරා පැතිර ගියේ ලැව් ගින්නක් සේ ය. ඇත්තටම ඔහු අතුරුදන් වූවේද..? වගකීම් විරහිතව ක‍්‍රියා කළේද ..? මෙම සිදුවීම කුමක්ද..? ඇතුළු ඊට අදාළ සිදුවීම පිළිබඳව දැනගැනීම පිණිස ”දිවයින ඉරිදා සංග‍්‍රහය” විශේෂඥ වෛද්‍ය අනුරුද්ධ පාදෙණිය මහතා ජංගම දුරකථනය ඔස්සේ සම්බන්ධ කර ගත්තෙමු. පහතින් පෙළ ගැසෙන්නේ විශේෂඥ වෛද්‍ය අනුරුද්ධ පාදෙණිය මහතා සමඟ සිදුකළ එම සාකච්ඡා වයි..

ප‍්‍රශ්නය – කොරෝනා වසංගතය හමුවේ රටේ සමස්ත රටවැසියන් වගකීමක් සහිතව කටයුතු කළ යුතු යැයි රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංගමය ඇතුළු ඔබ පුන පුනා කියද්දී එම වගකීම රැකගන්න ඔබට නොහැකි වී ඇති බව මේ වන විට චෝදනා එල්ල වෙනවා..

පිළිතුර – නැහැ.. කිසි ලෙසකවත් මා සතු සමාජ වගකීමෙන් මිදී මම කටයුතු කර නැති බව සහතික කර කියනවා..

ප‍්‍රශ්නය – ඔබ එසේ කීවත් ඔබගේ නිවසේ යම් පිරිසකගේ සහභාගිත්වයෙන් ප‍්‍රිය සාදයක් පවත්වා ඇති බවටත් එහි සිටි වෛද්‍යවරයෙකුට කොරෝනා ආසාදනය වී ඇති බවටත් වාර්තා පළවුණා.

පිළිතුර – ඇත්තටම එය පාටියක් නෙවෙයි… මගේ වාට්ටුවේ ඒ කියන්නේ ළමා රෝහලේ විසිපස් වැනි වාට්ටුවේ රාජකාරි කළ වෛද්‍යවරයෙකුට අවිස්සාවේල්ල රෝහලට ස්ථාන මාරුවක් ලැබුණා. අපගේ සාමාන්‍ය සම්ප‍්‍රදාය එම වාට්ටුව භාර විශේෂඥ වෛද්‍යවරයා ලෙස රෝහලෙන් ස්ථාන මාරුවක් ලබා යන වෛද්‍යවරයාගේ සේවය අගය කරමින් කෑම වේලක් ලබා දෙන එක. ඒක ඉතින් අපේ රටෙත් සාමාන්‍ය සම්ප‍්‍රදාය. අපගේ රෝහල මේ වනවිට කොරෝනා රෝගීන් ආසාදනය වී ඇති රෝහලක් වීම නිසා රෝහල තුළ කෑම වේලක් ලබාදීමේ හැකියාව නැහැ. ඒ වගේම පවතින තත්ත්වයන් අනුව හෝටලයක වුවත් එය කිරීම සුදුසු නෑ. එම නිසා එම වෛද්‍යවරයා ඇතුළු පවුලේ උදවියටත් තවත් රෝහලේ වෛද්‍යවරුන් කිහිප දෙනකුටත් මගේ නිවසට කැඳවා කෑම වේලකට ආරාධනා කළා.

ඒ අනුව තමයි කැලණිය දිප්පිටිගොඩ මගේ නිවසේ ඔය මහා පාටියක් කියන කෑම වේල ලබා දුන්නේ. එම වෛද්‍යවරයා අපේ ගෙදර ආවත් නැතත් මම ඔහු සමග රෝහලේ එකට වැඩ කරන්නේ. එකට කෑම කන්නේ. එතුමා මොනයම් විදිහකට හෝ ආසාදිතයකු වූවා නම් ඔහුගේ ආශ‍්‍රිතයෙකු වීම වළක්වන්න බැහැ.

ප‍්‍රශ්නය – නමුත් ඇතැම් මාධ්‍ය වාර්තා පළකර තිබුණේ ඔබ නිවසේ විශාල සාදයක් පැවැත්වූ බවත් ඒ සඳහා බොහෝ පිරිසක් එක්වූ බවයි..

පිළිතුර – එහෙම එකක් නැහැ ..එය ප‍්‍රිය සම්භාෂණයක් නෙමෙයි. මගේ වාට්ටුවෙන් වෙනත් රෝහලකට යන වෛද්‍යවරයෙකුට ලබාදුන් කෑමවේලක් පමණයි. එතුමාට කොරෝනා ආසාදනය වී ඇති බව දැනගෙන තිබෙන්නේ දින 8 කට පසුවයි. ඒ අනුව පී. සී. ආර්. පරීක්ෂණය කළ දිනයේ සිට දින දහයක් ආපස්සට ඔහු ගිය ගමන් බිමන් පිළිබඳ විස්තරයක් ඔහු ලබා දී තිබෙනවා. ඒ අනුව තමයි මගේ නිවසේ පැවති කෑම වේල පිළිබඳව දැනුවත් කර තිබෙන්නේ.

ප‍්‍රශ්නය – එම වෛද්‍යවරයා ඔබ නිවසට පැමිණියේ කවදාද?

padeni2පිළිතුර – ඔහු ඇතුළු පවුලේ උදවිය සහ අනෙකුත් වෛද්‍යවරුන් පැමිණියේ පසුගිය හත් වැනිදා. එතන පවුල් පහක පමණ විසි දෙනෙක් පමණ හිටියා. එතැන වැඩි බහුතරය අය අපේ ගෙදර ආවත් නැතත් රෝහලේ දී හමුවෙන අයයි. ඒ අයට ලෙඬේ තිබුණා නං ඒ අයව මට කන්ටැක් වෙන එක වළක්වන්න බැහැ. ඒත් එදා කෑමවේල හැදුවෙත් අපේ නෝනා. එහෙම නැතිව කේටරින් එකෙන් ගෙනාවෙත් නෑ. එතැන සංගීතයක්වත් තිබුණේ නැහැ.

ප‍්‍රශ්නය – ඇත්තටම ඔබගේ නිවසට පැමිණි වෛද්‍යවරයකු කොරෝනා ආසාදිතයෙකු යැයි හඳුනා ගැනීමෙන් පසුව ඔබ අතුරුදන් වුණාද ?

පිළිතුර – කිසිම අතුරුදන් වීමක් වුණේ නැහැ. ඔබට ඇමතුමක් නොදී ගෙදරට කවුරුහරි ඇවිත් ඔබ ගෙදර නැත්නම් එය අතුරුදන් වීමක් ලෙස හඳුන්වනවා ද? අපගේ ප‍්‍රදේශය භාර මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂකතුමා දහ වැනිදා රාත‍්‍රී 7.30 ට පමණ අපේ ගෙදරට පැමිණ තිබෙනවා. එදා මම අපේ ගෙදර උදව්වට සිටින තැනැත්තාව රැගෙන ඔහුගේ රත්නපුර නිවසට ගිය දවසක්. ඔහු මාස හයකින් ගෙදර ගිහින් තිබුණේ නැහැ. පවතින වාතාවරණය හොඳ නැති නිසා කාගේ කාගේත් ආරක්ෂාවට මම ඔහු සමග මගේ වාහනයෙන් රත්නපුරේ ගියා. මගේ දුරකථනය සවස 6.00 විතර වෙනකන් එක දිගට වැඩ කළා. ඇත්තටම හිටපු තැන යම් දුරකථන සංඥා දෝෂයක් තිබුණා. අපේ නෝනා ඇයගේ අයියලගෙ ගෙදර ළමයි එක්ක ගිහින් ඉඳලා තිබෙනවා. මේ වෙලාවේ තමයි මහජන පරීක්ෂක තුමා අපේ ගෙදරට ඇවිත් තිබෙන්නේ. ගෙදර කවුරුත් නැති නිසයි මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂකතුමා හැරී ගොස් තිබෙන්නේ. ඇත්තටම ඒ වෙනකොට දන්නෙ නැහැ මම ආසාදිතයකුගේ ආශ‍්‍රිතයකු බව.

ප‍්‍රශ්නය – ගෙදර ඉබි යතුරු දමා විදුලිය විසන්ධි කර තිබූ බවයි සඳහන් වුණේ..

පිළිතුර – ඒක තනිකරම වරදවා වටහා ගැනීමයි . තාප්පය උස නිසා වාර්තා කරන්න පැමිණි අයට ගෙදර විදුලිය තිබෙනවාද නැද්ද යන්න හරියට පෙනුණ ද දන්නේ නැහැ. ඇත්තටම ප‍්‍රවෘත්තිය පළ කළ ආයතනයේ කවුරුහරි මට ඇමතුමක් දී මෙම සිදුවීම විමසුවා නම් ඇත්ත දැනගන්න තිබුණා. එහෙම නොකර මේ ආකාරයට ප‍්‍රවෘත්ති පළ කිරීම ගැන කනගාටු වෙනවා.

පසුදා ඒ කියන්නේ (14 වැනිදා ) උදේ මම ප‍්‍රදේශය භාර සෞඛ්‍ය වෛද්‍ය නිලධාරීතුමාට කතා කළා. එතුමා දුරකථනයට ප‍්‍රතිචාර නොදැක්වූ නිසා කෙටි පණිවිඩයක් යොමු කර මම පැවසුවේ ඕනෑම අවස්ථාවක පී. සී. ආර්. පරීක්ෂණයට පෙනී සිටීමට මට හැකියාව ඇති බවයි. එම පණිවිඩය ප‍්‍රතිචාර දක්වමින් ඔහු පී. සී. ආර්. පරීක්ෂණය දින අටත් දහයත් තුළ කිරීම සුදුසු බැවින් එදින තුළ කරමු යැයි ප‍්‍රතිචාර දක්වා තිබුණා.

ඇත්තටම මා සම්බන්ධයෙන් පළ කර තිබුණේ වැරදි ප‍්‍රවෘත්තියක්. එවැනි පුවත් පළ කර වෙනත් විකල්ප වාසි ගන්න කවුරුන් හෝ උත්සාහ කරන බව බොහෝ අයගේ අදහස වෙලා තිබෙනවා. මේ වගේ සාවද්‍ය පුවත් වලට මීට පෙරත් අප මුහුණ දුන්නා. මේ සම්බන්ධයෙන් ඉදිරි කටයුතු අපගේ නීතිඥ මහත්වරුන් සිදුකරයි. නමුත් මේ පිළිබඳ අපේ කිසි කලබලයක් නැහැ.

මෙවැනි පුවත් වලින් අපිව වට්ටවන්න යම් අයකු සිතනවා නම් එය කවදාවත් සිදු වෙන එකක් නැහැ. මම අතුරුදන් වුණා කියන්න හෝ වගකීමක් නැතිව කටයුතු කළා කියන්න යම් සාධක තිබෙන්න ඕන. ඒ අයට මා සමඟ සබඳතා තිබිලත් මේ වගේ පුවත් පළ කිරීම සදාචාරාත්මක නැහැ වගේම සුදුසු නැහැ.

ප‍්‍රශ්නය – ඔබ හිතන්නේ ඔබව ඉලක්ක කොට යම් වැඩපිළිවෙළක් ක‍්‍රියාත්මක වනවා කියලද..?

පිළිතුර – අපි මේ වන විට යම් යම් වැඩ ටිකක් කරගෙන යනවා. කොළඹ වරාය සම්බන්ධයෙනුත් අපේ අවධානය යොමු කර තිබෙන්නේ. ඒ වගේම මත්ද්‍රව්‍ය දුම්වැටි වස විසෙන් තොර ආහාර කිරිපිටි ගැන අපි සටනක් කරනවා. ඒ නිසා අපට නිල සහ නොනිල විරුද්ධවාදීන් පිරිසක් ඉන්නවා. ඇත්තටම අපි ජනප‍්‍රිය මාතෘකා ඔස්සේ ගොඩනැගෙන පිරිසක් නෙවෙයි. අපි කුමන බාධක ආවත් හරි දේ කරන පිරිසක්. ධර්මානුකූලව ජීවත් වෙන්න අපිව එහෙම ලේසියෙන් වට්ටන්න කාටවත් බැහැ.

ප‍්‍රශ්නය – මේ වන විට ඔබ ස්වයං නිරෝධායනයට ලක්වෙමින් ද සිටින්නේ …?

පිළිතුර – ඔව් මම නිවස තුළ ස්වයං නිරෝධායනට ලක් වෙමින් සිටිනවා. ඇත්තටම මම හිතනවා මට රෝගය වැළඳී නැතැයි කියා. ඔබ මෙම සාකච්ඡා ව කරන පහළොස් වැනිදා දවස වන විට ඔහුව සම්බන්ධ වී දින අටක් වෙනවා. නමුත් මේ කිසිදු රෝග ලක්ෂණයක් මට තවම පහල වෙලා නැහැ. මම මනා සිහිබුද්ධියෙන් ඉන්නවා. ඇත්තටම ඔබ අහලා ඇති සාමාන්‍යයෙන් මම ලෙඩ වෙනවා අඩුයි. වසර විසි ගණනක රාජකාරි ජීවිතය තුළ මම එක දවසක් ලෙඩ නිවාඩු දමා නැහැ. මට කොරෝනා හැදෙන්න පුළුවන්. නමුත් මෙම සිදුවීමෙන් කොරෝනා හැදෙන්න ඉඩ කඩක් නැහැ.

පීසීආර් පරීක්ෂණයට මත්තෙන් රැපිඞ් ඇන්ටිජන් පරීක්ෂණයක් සිදු කළා. එමගින් කොරෝනා නෙගටිව් බවට මේවන විට තහවරුවී තිබෙනවා.

උපුටා ගැනීම – දිවයින

උණුසුම් පුවත්

උදය ගම්මන් පිලට එරෙහිව විශ්වාසභංග යෝජනාවක්

සිංගප්පුරුවේ ආයතන කිහිපයක් මගින් වැඩි මිලට බොරතෙල් හා පිරිපහදු කරන ලද තෙල් ලබාගැනීම උදෙසා අල්ලස් ලබාගැනීමේ චෝදනාවක්  සම්බන්දව  විශේෂ විමර්ශණ ඒකකය වෙත ලැබී ඇති සාක්ෂි පදනම් කරගනිමින් අමාත්‍ය උදය ගම්මන් පිලට එරෙහිව විශ්වාසභංග යෝජනාවක් ගෙන එම සම්බන්දයෙන් පොහොට්ටු අභ්‍යන්තරයේ කතිකාවතක් ඇතිව ඇති බව වාර්තා වේ.

පොහොට්ටු නිවේදනය තුළ කරුණු දෙකක් අඩංගු වෙනවා.

අංක එක වන්නේ ඉන්ධන මිළ වැඩි කිරීමේ තැනට රජය තල්ලු වන තුරු විෂය භාර ඇමතිවරයා තම ධුර කාලය තුළ කිසිවක්ම නොකළ බවයි. එසේ නොකළ දේවල් ලෙස අප දකින්නේ ඔපෙක් රටවල්වලින් ⁣ඉන්ධන මිළට නොගෙන, විශාල කොමිස් මුදලක් ලැබෙන සිංගප්පූරු තැරැව්කරුවන්ගෙන් ම දිගින් දිගටම ඉන්ධන මිළට ගැනීමයි. ඔපෙක් රටක් සමග ගිවිසුම් ගත වී ඉන්ධන ලබා ගන්නා විට කොමිස් මුදල් නොලැබෙන අතර එය රජයන් දෙක අතර ගිවිසුමට අනුව සිදුවේ. එවිට විශාල ලෙස අඩු මිළකට ඉන්ධන ලබාගත හැකිය.

දෙවැනි කාරණය නම්, බොරතෙල් ආනයනය කර ලංකාවේ පිරිපහදු කිරීම සඳහා පසුගිය වසර දෙක තුළ අමාත්‍යාංශය කිසිදු නව පියවරක් ගෙන නැති බවයි. සිදුකර ඇත්තේ පසුගිය රනිල්-සිරිසේන පාලනය විසින් තෙල් මිළට ගත් තැරැව්කරුවන්ගෙන් හතර දෙනාගෙන් ම මාරුවෙන් මාරුවට පිරිපහදු කළ තෙල් ලබා ගැනීම පමණි.

ලෝක වෙළඳපොල තුළ තෙල් මිළ අඩු වූ අවස්ථාවල අමතර තෙල් ගබඩා කිරීම සඳහා පහසුකම් වැඩි කළ යුතු බව කැබිනට් රැස්වීම්වල කිහිප වරක්ම දැනුම් දී තිබුණ ද ඒ සඳහා අවශ්‍ය පියවර ගැනීමට ඇමතිවරයා කටයුතු කර නැතිවීම මීළඟ ප්‍රශ්නයයි. මුහුදේ සිට තෙල් පොම්ප කරන දෙවැනි නල පද්ධතියක් එලිය යුතු බව ද කර ඇති ඊළඟ යෝජනාවයි. ඒ සඳහා ද පියවර ගෙන නැත.

මේ මොහොතේ ඉන්ධන මිළ වැඩිකිරීමට සිදුවීම ගැන පොදුජන පෙරමුණ විෂයභාර අමාත්‍යවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස කියන්නේ නැත. ඇතැමුන් එය පටලාගෙන තිබේ. මිළ වැඩිකිරීම මේ අවස්ථාවේ ගතයුතු තීරණයක් බව එම පක්ෂය සිතන බව නිවේදනයෙන් පෙනේ. එහෙත් ඇමතිවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස කියන්නේ මේ තත්වය උදාවන තුරු අමාත්‍යාංශය විසින් ගත යුතු ක්‍රියාත්මත කිසිවක්ම නොගැනීම මතය.

මේ මොහොතේ ඉන්ධන මිළ වැඩිකිරීමට සිදුවීම ගැන පොදුජන පෙරමුණ විෂයභාර අමාත්‍යවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස කියන්නේ නැත. මිළ වැඩිකිරීම මේ අවස්ථාවේ ගතයුතු තීරණයක් නොවන බව එම පක්ෂය සිතන බව නිවේදනයෙන් පෙනේ. එහෙත් ඇමතිවරයාට ඉල්ලා අස්වන ලෙස කියන්නේ මේ තත්වය උදාවන තුරු අමාත්‍යාංශය විසින් ගත යුතු ක්‍රියාත්මත කිසිවක්ම නොගැනීම මතය.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

‘තමුසෙ තමුසෙගෙ හෙළුව ලෝකෙටම පෙන්නල ඉවරයි’ සමන්තභද්‍ර හිමිගෙන් ඥාණානන්ද හිමිට ප‍්‍රහාරයක්..

දෙහිවල බෙල්ලන්තර සිරි සදහම් ආශ්‍රමාධිපති පූජ්‍ය පිටිදූවේ සමන්තභද්‍ර හිමියන් විසින් මහමෙව්නා අසපු ජාලයේ ප්‍රධානී පූජ්‍ය කිරිබත්ගොඩ ඤාණානන්ද හිමියන්ට දැඩි විවේචනයක් එල්ල කරති.

‘තමුසෙ තමුසෙගෙ නිරුවත මුළු ලෝකෙම පෙන්නල ඉවරයි’ යයිද උන් වහන්සේ චෝදනා කරති.

සිය විහාරස්ථානයේ සිට අන්තර්ජාලය ඔස්සේ වීඩියෝවක් නිකුත් කරමින් උන්වහන්සේ මෙම අදහස් පළ කරති. එම වීඩියෝව

https://fb.watch/601x62RNjO/

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

චන්දිමාල්ගේ පාටියට ගිය කලාකරුවන් පවුල් පිටින් පොලීසියෙන් සොයයි.

නිරෝධායන නීති උල්ලංඝනය කරමින් කොළඹ තරු පංතියේ හෝටලයකදී පැවැති සාදයට සහභාගි වූයේ යැයි කියන ප්‍රසිද්ධ කළා පවුලක සාමාජිකාවක් ඇතුළු පුද්ගලයන් හය දෙනකු අත්අඩංගුවට ගැනීමට පරීක්‍ෂණ කරමින් සිටින්නේ යැයි කොළඹ ප්‍රදේශයේ උසස් පොලිස් නිලධාරියකු පැවසීය.

එම ප්‍රධාන හෝටලයේ සී.සී.ටී.වී. දර්ශන පරීක්‍ෂාවෙන් මෙම පුද්ගලයන් හදුනාගත් බවත් කොළඹ මධ්‍යම දූෂණ විමර්ෂණ ඒකකය පරීක්‍ෂණ පවත්වමින් සිටින බවත් එම පොලිස් නිලධාරියා පැවසීය. එම හෝටලයේ කළමනාකරුවකුගෙන් අද පෙරවරුවේ ප්‍රකාශයක් සටහන්කරගත් බවත් සිද්ධිය වාර්තා වූ පසුගිය මැයි 30 වැනිදා රාත්‍රී එම හෝටලයේ කළමනාකරු ලෙස සේවය කළ පුද්ගලයාගෙන් හෙට ප්‍රකාශයක් ලබාගැනීමට නියමිත බවත් පොලිසිය කියයි. (lankadeepa)

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

Uncategorized13 hours ago

තවත් සති දෙකක් රට වසා දමන්නැයි දන්වයි..

අවම වශයෙන් තවත් සති දෙකක කාලයක් දැඩි සංචාරණ සීමා කියාත්මක කරන ලෙස ශ්‍රී ලංකා වෛද්‍ය සංගමය රජයෙන් ඉල්ලා සිටියි. දැනට...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

V8 රථයක් ඥාණසාර හිමිට කොහෙන්ද.. හඬපට සාක්‍ෂි මෙන්න…

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පූජ්‍ය අතුරලියේ රතන හිමියන් ජූලි 05 දින පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ධුරයෙන් ඉවත් වූ එය පක්ෂයට නැවත ලබා දිය යුතු...

ප‍්‍රධාන පුවත්2 days ago

පෙම්වතා හැර ගිය දුකට 14 හැවිරිදි දැරියක් නිවසේ උඩුමහලෙන් පනී

තම පෙම්වතා තමා සමඟ පැවැති ආදර සම්බන්ධතාව හිටි හැටියේ නතර කිරීමත් නිසා දැඩි ශෝකයෙන් සිටි 14 හැවිරිදි දැරිවියක් නිවසේ උඩුමහෙලෙන්...

උණුසුම් පුවත්2 days ago

උදය ගම්මන් පිලට එරෙහිව විශ්වාසභංග යෝජනාවක්

සිංගප්පුරුවේ ආයතන කිහිපයක් මගින් වැඩි මිලට බොරතෙල් හා පිරිපහදු කරන ලද තෙල් ලබාගැනීම උදෙසා අල්ලස් ලබාගැනීමේ චෝදනාවක්  සම්බන්දව  විශේෂ විමර්ශණ...

Uncategorized2 days ago

ගමමන්පිලට ඇමති ධුරයෙන් ඉල්ලා අස්වන්නැයි නියෝග කෙරේ…

ජන ජීවිතය ආර්ථික වශයෙන් අපහසුතාවයට පත්ව තිබෙන අවස්ථාවක ඉන්ධන මිල ඉහල දමා ඔවුන් තවත් පීඩාවට පත් කිරීම සම්න්ධයෙන් විෂයභාර අමාත්‍ය...

Uncategorized3 days ago

ජනපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ අලුත උපන් සිගිති මිණිබිරිය මෙන්න..

අපේ රටේ ජනාධිපති ගරු ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ ආදරණීය එකම පුතු මනෝජ් රාජපක්ෂ මහතාගේ ආදරණීය බිරිඳ සෙව්වන්දි රාජපක්ෂ මහත්මිය දියණියක් බිහි...

ප‍්‍රධාන පුවත්3 days ago

තත්වය භයාණයකයි.. හුළගිනුත් බෝවෙන ප්‍රබේදයක් ලංකාවට ඇවිත් !

වාතය හරහා බෝවීම සිදු වන බවට ලෝක සෞඛ්‍ය සංවිධානය විසින් තහවුරු කර ඇති කොරෝනා වෛරසයේ නව ප්‍රභේදයක් මෙරටට ඇතුළු වී...

ප‍්‍රධාන පුවත්3 days ago

වෛද්‍යවරයෙක් බිරියන් 05කට.. වෛද්‍යවරියක් සැමියන් 06කට කොරෝනා එන්නත් ගහලා.. කොලඹ ජාතික රෝහලේදී හසුවෙයි..

එක් වෛද්‍යවරයකුගේ බිරින්දෑවරුන් පස්දෙනෙක් තවත් වෛද්‍යවරියෙකු ස්වාමිපුරුෂයන් හය දෙදෙකුටත් කොරෝනා එන්නත් ලබා දී ඇතැයි රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංසදය සඳහන් කරයි....

Uncategorized4 days ago

සංචරණ සීමා ඉවත් කරන දිනය මෙන්න..

දැනට පනවා ඇති සංචරණ සීමාවන් එළඹෙන 14 වැනි දා අලුයම 04.00ට ඉවත් කිරීමට ගත් තීරණය මෙතෙක් කිසිදු වෙනසක් නැති බව...

ප‍්‍රධාන පුවත්4 days ago

මවයි දියණියයි මහළු සල්ලාලයින්ට විකුණු ජාවාරම්කරු අහුවෙයි – මව විකුණා ඇත්තේ ලක්ෂ 21කට (PHOTOS)

අන්තර්ජාලයේ දැන්වීම් පළ කර වයස අවුරුදු 15ක දැරියක් සහ ඇගේ මව මුදලට විකුණු පුද්ගලයෙකු ගල්කිස්ස මූලස්ථාන පොලීසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News